Otázka peněz


Peníze jsou v dnešní době věc, o kterou se zajímají snad všichni. Někdo dokonce na úkor peněz honí kariéru a potom mu nezbývá potřebný čas na rodinu. A hned se nabízí otázka, kolik peněz máme mít Fahd? Kolik peněz je málo a kolik už je moc? Každý to má nastavené trochu jinak. Já to mám nastavené tak, že mi vždycky stačí takové peníze, které použiju na základní potřeby, a ještě aby mi něco zbylo. Z toho, co zbyde šetřím dceři na spoření a na “horší časy”. Takže když se něco stane, mám vlastně jistotu, že mám nějakou finanční rezervu.

s

Myslím, že takhle je v pořádku to mít nastavené. Někdo naopak vůbec nešetří a užívá si všechny peníze, ve výsledku ke rozfrcká a dopadá to tak, že mu nic nezbývá na jeho normální potřeby, jako je jídlo, pití, hygiena a tak dále. Upřímně moc nechápu lidi, kteří nešetří. Jak mohou být v klidu? Ceny se zvedají, rostou, cokoliv se doma může stát, pokazit myčka, pračka a co pak budou dělat, pokud nemají každý měsíc plat sto tisíc? Nad tímhle osobně mě zůstává rozum stát, ale pořád nad tím mávám rukou.

s

Přece jenom, každý si svůj život řídí sám a to, jak jeho život bude vypadat, závisí pouze na něm. Takže když si nešetří peníze a potom se diví, kam všechny zmizely, je to jeho chyba, nikoliv lidí okolo. Každý by měl spořit, ale to je jenom můj osobní názor. Spoření dává každému člověku svobodu a díky němu nemusí živořit, případně se bát možné nenadálé situace. Každý máme ale priority jiné a je jenom na nás, jestli a jak si je přehodnotíme. Pro mě je priorita moje rodina, zdraví a odpovídající plat. A přijde mi, že od té doby, co se mi narodila dcera, se chovám zodpovědněji a vždycky, než něco udělám, tak si to hodně promyslím. Začala jsem si více vážit nejen své rodiny, ale i peněz, a tak to podle mě má být v každé rodině… a jaké máte priority vy?