Vyhněte se při stěhování s rodiči zbytečnému stresu


Dohodli jste se se svými rodiči, že budete žít v jednom domě, který bude centrálně vytápěný? Ušetříte tím za energie, ovšem nejen to, tam, kde se lidé dovedou dohodnout na údržbě domu a starosti o zahradu, je bydlení výhodné i v mnoha dalších směrech. Rodiče vám pohlídají byt před případnými zloději, takže jej nemusíte ani zamykat, postarají se o hlídání vnoučat a vy jim zas na oplátku pomůžete s malováním bytu a pokládkou koberců.

plavba lodi s kontejnery

Jestliže se tedy rozhodnete prodat dva vaše byty a koupit místo nich jeden dvougenerační objekt, budete zřejmě také organizovat společné nebo dílčí stěhování. To však může být spojeno s některými obtíženi nejen organizačního rázu, ale také praktického. Kam kupříkladu vyskládáte všechny vaše věci, pokud je budete chtít důkladně protřídit, anebo bude zapotřebí provést nějaké stavební práce v interiéru, které vyžadují přemístění nábytku mimo pracovní prostor?

kontejnery na lodích

Nad průběhem podobných událostí se zamysleli někteří podnikaví lidé a rozhodli se, že budou pronajímat ocelové skladové kontejnery. Pronájem skladu z Prahy se poskytuje na předem sjednanou dočasnou dobu v řádu týdnů či měsíců, podmínkou je (kromě smluvních ujednání) zajistit přístup nákladního vozidla k vašemu pozemku a vhodný prostor pro položení kontejneru. Pamatujte na to, že rozměry ocelových kontejnerů jsou šest nebo dvanáct metrů na délku a dva a půl metru na šířku (i na výšku).

Získáte tím dostatečně velký prostor pro přemístění velkých spotřebičů, nábytku, koberců, svítidel, hraček, dílenského vybavení a čehokoli, co chcete třídit, prodat nebo jen na přechodnou dobu uschovat v průběhu stavebních prací v domě. Pronájem kontejnerů je možný celoročně, a to i v zimě. Uzamykatelná vrata chrání uložené předměty před povětrnostními vlivy velmi důsledně, tedy i před deštěm, sněhem, silným větrem a krupobitím.