Uchovávání suchých potravin


Hrozba jménem mol
Potravinový mol je malý motýlek, který možná celkem přívětivě vypadá, ale jeho návštěvu by si nejspíš každý nechal ujít. Mola si můžete donést v podobě larvy už z obchodu, protože do balení nevidíte. A že ho máte doma zjistíte až v momentě kdy ho vidíte létat u vás v kuchyni a nebo otevřete třeba svůj oblíbený čaj a v něm najdete pavučiny. A hned víte, že máte o zábavu postaráno. Většina lidí má totiž minimálně suché potraviny doma, aby měli kam sáhnut když chtějí vařit nebo si dát kávu či čaj. A právě suché potraviny moli doopravdy milují.

hmyz mol

Obrana?
Mola si domů můžete donést z obchodu, ale také se k vám dostane otevřeným oknem. Proto je dobré mít doma sítě v oknech, kterými se dovnitř nedostane. Další obranou mohou být různé náplasti na moly, na které se tito motýlci nalepí a vy je můžete vyhodit. Existují i různé spreje a postřiky, ale jejich používání není příliš komfortní.

Co dělat?
Pokud jste otevřeli nějakou potravinu a byli tam moli, musíte bohužel nekompromisně všechny potraviny prohlédnout a případně vyhodit. Pokud máte sebemenší podezření na mola, vyhoďte všechno a prostory kde potraviny skladujete důkladně vydezinfikujte. Dobré je si pořídit neprodyšné dózy, kam se mol nedostane. Ideální jsou skleněné nebo plastové dózy s gumičkou, kam by se dostat neměli.

plechovka kakao

Milujete čaj?
Pokud milujete čaj, i do něj se vám mol může dostat. Když už nemá na výběr, nepohrne ani čajem. Čajové dózy
darka-shop jsou ideální řešení, které může váš oblíbený čaj ochránit před útokem mola. Nedávejte jim šanci a dělejte maximum pro to, abyste se jejich návštěva u vás ve spíži vyhnuli. Není moc příjemné když si chcete něco dobrého uvařit a nebo připravit čaj, a zjistíte, že vlastně nemáte z čeho, protože na potravině si před vámi pochutnal mol. Preventivními opatřeními lze jejich výskyt minimalizovat.