Podlahové topení si postavíme sami


Podlahové topení v současné době představuje jednu z významných možností úspor výdajů v rodinném rozpočtu za energie. Jestliže jej napojíte na výměník a vložku v krbových kamnech či krbu, vytápění palivovým dřevem bude jak levné, tak i velmi komfortní.

regulátor topení

Kombinace komfortu a nízké ceny za vytápění je to, co pohání některé šikovné řemeslníky a kutily k výstavbě podlahového topení svépomocí. V zásadě není montáž tohoto zařízení nikterak složitá, jakmile se s ní seznámíte, budete mít k dispozici vše potřebné pro úspěšné završení vašeho projektu, a tak již za několik dnů či týdnů od vašeho záměru uskutečnit tento stavitelský plán, se budete moci procházet bosou nohou po teplém povrchu podlahové krytiny.

dřevo v krbu

My bychom se nyní rádi pozastavili u toho samotného pohybu bosou nohou po podlaze, protože ten má pro vaše zdraví a budoucí život možná větší význam, než je vám obecně znám.

Energetické dráhy (meridiány) – znáte reflexní masáže chodidel? Pokud ano, a máte některou z nich za sebou, pak byste si mohli poměrně snadno uvědomit, že jde o jeden z nejúčinnějších terapeutických prostředků pro prevenci i léčení civilizačních onemocnění. Na bosých chodidlech se nachází systém energetických drah, propojený se všemi tělesnými orgány a částmi těla, a pokud se budete procházet častěji naboso po teplé podlaze, budete tyto dráhy stimulovat sami i bez maséra. Můžete se tak sami podrobit (samo) léčbě, včetně psychických nemocí.

Deprese – depresivní a úzkostné stavy souvisí zejména se stresem, nedostatečnou látkovou výměnou, s nefunkčním lymfatickým a imunitním systémem i se špatným trávením a nevhodným složením stravy. To vše lze povzbudit a léčit i skrze podlahové topení, samozřejmě to není všelék, ale pomocník. V zimě tak budete mít masáž chodidel doma z podlahy, v létě si ji dopřejte v přírodě častější chůzí naboso po různých stimulačních površích, například v lese po jehličí, šiškách, na trávě, na větvičkách, oblázcích atd.