Šití doma.


Klasickou niť https://www.prima-obchod.cz/produkty/textilni-galanterie/nite má doma už málokdo. Dříve to bylo běžnou součástí, každé rodiny nebo mladé dívky a většina z nich s nimi a jehlou nebo šicím strojem uměla i zacházet. V dnešní době většina mladých dívek nepřijde s šicím strojem ani do kontaktu. Což je velmi škoda, protože by je to mohlo bavit a mohli by si spoustu věcí ušít a upravit na míru, tak aby jim vše krásně sedělo. Dříve si ženy na sebe šili oblečení, kapesníky, potahy na polštáře nebo rovnou celé povlečení. Byli zručnější, než dnes. V dnešní době je nic takového nezajímá a vidí jen mobil a sociální sítě. Přitom je to pěkná ruční práce.

nitě

Mnoho matek a otců si pamatuje na to, jak si museli zašívat své roztrhané ponožky a stačila jim k tomu jehla, nit a naběračka. Bylo to tak jednoduché, ale když jste to udělali špatně, mohl vás šev tlačit. To se v dnešní době už nestává, aby někdo doma po večerech zašíval děravé ponožky. V dnešní době prostě jdete a koupíte si nové hned po několika párech. Dřív to, ale takhle nešlo. Nebyl takový výběr jak dnes a muselo se více dbát a na to co nosíte, abyste si to nezničili. Nebylo tolik peněž, abyste si každý druhý týden zašly koupit něco nového na sebe.

nitě

Dnes už obyčejnou niť nebo malé šitíčko má málokdo nebo je to opravdu jen to malé šitíčko, co vám stačí na přišití knoflíku, ale nic jiného. Proč taky doma něco takového mít, když si každý den můžete na sebe koupit jiný kousek oblečení. Je takový výběr, že byste nikdy nedocílili toho, abyste měli všechno. Ten kdo má doma víc jak jen malé šitíčko je naučený i něco dělat. Jsou to ještě poslední záchvěvy, kdy to matky své dcery naučili. Málokdo si v dnešní době zaplatí kurz šití. To vás musí asi hodně nadchnout, abyste něco takového absolvovaly. Jen je škoda, že se takové užitečné schopnosti a znalosti, předávali zmatky na dceru a její dceru a dnes se to již nedělá.