Interiérový design se týká i vašeho záchodu


Záchod mnozí lidé považují za cosi podřadného, a vybavují-li byt či dům nábytkem, toaletě se věnuje pozornost až na závěr. Přitom je to jediné místo, kde máte klid a čas jen sami pro sebe, a kde se dokážete mnohdy uvolnit mnohem lépe, než kdekoli jinde.

moderní toaleta

Design studio v Praze se bude věnovat vašim požadavkům i na toto intimní a citlivé téma, i když nutno podotknout, že jde o téma lidské, které je nám všem důvěrně známo. Koncepce toalet je v zásadě dvojího druhu. Za prvé jsou to záchodové mísy oddělené od koupelny, a za druhé spojené s koupelnou v jednom prostoru. Každý způsob má svá pro a proti a vy byste se měli rozhodnout zodpovědně, a to zejména na základě vlastní zkušenosti.

záchod a koupelna

Máte-li někde možnost zkusit si naživo prohlédnout prostor se záchodem společným a porovnat jej s oddělenou kabinkou, neváhejte, zjistíte, zda vám vyhovuje více soukromí, anebo tolerujete občasné návštěvy koupelny, pokud zrovna sedíte na míse. Ten druhý způsob bývá často v domácnostech s malými dětmi, anebo mezi mladými partnery, naopak starší lidé se budou spíše přiklánět k oddělené variantě. Nespornou výhodou společné toalety s koupelnou je však snazší úklid a jednodušší technické provedení při samotné výstavbě, nekomplikuje se to další příčkou a přístupovými dveřmi, spotřebujete i méně stavebního materiálu, zejména obkladu.

Barevnost

Další zásadní téma, které tu vstupuje do hry, je barevné řešení. Jestliže obléknete vaši toaletu do převážně šedavých a ponurých barevných tónů, může se to dokonce projevit negativně na vašem zdraví. Možná si to neuvědomujete, ale právě toaleta by měla být veselá a výrazně zbarvená, abyste se tu mohli dobře uvolnit a vykonávat potřebu bez stresu. Tmavé barevné odstíny a také šedá barva podporují deprese a zvyšují hladinu stresových hormonů, což je sice při jedné návštěvě toalety bezvýznamné, ale pokud na takový záchod chodíte několikrát za den po dobu dvaceti, třiceti let, na vašem organismu se to nepochybně odrazí.