Nebezpečné mytí oken


Bydlení v bytovém domě poskytuje svým nájemníkům řadu výhod. V první řadě jim odpadá mnoho starostí s údržbou domu a mají-li svůj byt rekonstruovaný a dbají-li o pravidelné revize elektrických spotřebičů, elektroinstalace, vzduchotechniky (kvůli nebezpečí požáru), plynových spotřebičů, případně komínových těles jako vývodu z karmy, v zásadě tu mohou prožít velmi klidný život.

úklidová firma

O jisté vzrušení se mohou postarat sousedé, například kvůli úklidu společných prostor, a na domovní schůzi někdo může navrhnout, že by bylo vhodné čas od času umýt ve společných prostorách i okna. Někdo z vás se k tomu třeba nabídne, a možná, že i vy si budete chtít přivydělat nějakou korunu a pustíte se do práce.

profesionální úklid

Nechte to raději na profesionálech

Umývání oken v bytě se zdá velice snadné, nic na tom není, vystačíte jen s lavórem či kbelíkem teplé vody, vhodným saponátem, hadrem a gumovou stěrkou. Některým lidem se osvědčil i ocet a prací soda, což jsou skvělé odmašťovače a ocet reaguje i s vápennými ionty ve vodě, čímž se postará o to, aby na oknech nebyly šmouhy.

To vše by bylo docela v pohodě, ale na jedno nebezpečí vás přece jen musíme upozornit – na výškové práce. Lidé, pracující ve výškách, například pokrývači nebo natěrači, se jistí zabezpečovacím pásem a lanem s karabinou. Ale při mytí oken toto nebývá zvykem, protože se zdá, že z okna jen tak vypadnout nemůžete. Jenže stačí škobrtnutí o štafle a ztráta rovnováhy vás vyžene za okenní parapet, a nic vás už nezachrání. O smrtelných pádech z oken se můžete dočíst i na Internetu.

Možná se vám to nezdá, ale mytí oken je jedna z nejnebezpečnějších činností, a k pádu z okna někdy nemusíte ani stoupat na židli, stačí uklouznout v kluzké obuvi nebo zakopnout o koberec.

Profesionální úklidové služby v Ostravě s tím vším počítají a zabezpečují se mnohem lépe, než mnozí amatéři, a nechcete-li zbytečně riskovat, svěřte mytí oken ve vyšších patrech odborníkům.