Ergoterapeutický míček pro dospělé, i pro děti, pro zdravé, i postižené


Ergoterapeutické pomůcky Libella design slouží lidem se zdravotním postižením, při rekonvalescenci po úrazech, a samozřejmě i lidem zdravým například jako antistres. Je jich celá řada a zřejmě byste sami dovedli některé vyjmenovat, anebo je dokonce máte doma a aktivně využíváte. My bychom se nyní rádi zaměřili na ergoterapeutický míček. Co nám umí nabídnout, a jakých jeho předností lze využít?

míček na minigolf

Je kulatý – někteří lidé tvrdí, že koule je optimální energetická konfigurace, což se také projevuje v přírodě. Například pokud rozbijete rtuťový teploměr, rtuť se ihned soustředí do podoby mnoha kuliček. Koule je také sama o sobě magická, rádi si ji prohlížíme a sledujeme ten naprosto dokonalý tvar. A máte-li v ruce kulatý míček, můžete s ním pohazovat nebo jej koulet po celém těle, a působit tím na citlivá nervová vlákna.

žlutý míček

Dobře se drží v ruce – také jste si jako děti ve škole hrály s medicimbálem? Je to velmi těžký a neohrabaný míč a udržet jej v jedné ruce je obtížné, ale takový tenisák nebo ergoterapeutický míček, to už je jiné kafe. Snadno s ním procvičíte všechny prsty, promnete dlaně, projedete se s ním po hřbetu ruky nebo po lokti, zkrátka lze sním vysloveně čarovat.

Je opatřen otvory – má-li míček k dispozici otvory, jejich vnitřní hrany lépe prokrvují pokožku a umocňují tak masážní prožitek. S takovým míčkem se vám budou velmi dobře masírovat i stehna, zátylek, hrudník či podbřišek.

Zkuste to tentokrát s chodidly – mnoho lidí zapomíná https://www.databazeknih.cz/knihy/stin-jenz-zapomina-291596 na svá bosá chodidla, ulevte jim častěji nejen bosonohou chůzí, ale i míčkem s otvory, na chodidlech je nejvíce nervových vláken a díky nim lze úspěšně léčit i řadu chorob. Reflexní terapie na chodidlech je nejúčinnější masáží vůbec, a vy si ji můžete dopřát ve formě automasáže s míčkem třeba i několikrát za den, například při práci na počítači pod psacím stolem.