Betonový plot při rekonstrukci chaty


Oplocení pozemku bývá jednou z prací, které je třeba provádět i na rekreačních chatách. Jestliže například dědíte chalupu anebo kupujete rekreační nemovitost v původním stavu a plánujete její rekonstrukci, nový plot nebo zídka tu mohou najít také své platné místo. Tyto stavební práce lze provádět svépomocí anebo si nechat vystavět například betonové ploty na klíč, každopádně byste už měli mít jasno, jakému typu oplocení dáte přednost. Pokud vaše volba skutečně padne https://hlidacipes.org/az-vypnou-firewall-padne-komunismus-rika-muz-ktery-prolamuje-cenzuru-internetu-cine/ na betonový plot, a vy už jste obeznámeni s jeho hlavními přednostmi, kam patří zejména dlouhá životnost, prakticky nulové náklady na údržbu, rychlá výstavba a zajímavý vzhled, měli byste si také ujasnit, jakému tvarovému a barevnému řešení umožníte na okraji vaší parcely vyniknout.

kamenná zídka

Záměrně zde uvádíme výraz „vyniknout“, protože výrobci betonových plotů počítají s tím, že půjde o sice praktickou, ale zejména atraktivní podívanou. Vy byste ale té podívané měli jít naproti, a sice na základě následujících atributů:

Barevný kontrast – betonový plot může být barevný, a zákazníci to také obvykle ví a podle toho si plot vybírají. Jenže nevhodně zvolená barva plotu může této stavbě spíše uškodit, například tehdy, pokud budete chtít sladit jeho barvu s barvou domovní fasády. Vybírejte naopak barvu výrazně odlišnou, čímž více upoutáte na oplocení pozornost a bude to v celkové koncepci vypadat lépe.

plot se dřevem

Beton a dřevo – beton lze velmi dobře sloučit s dřevem, z betonu vytvoříte jen přízemní sokl a doplníte jej v horní části dřevěnými vodorovnými latěmi. Opět doporučujeme volit odlišnou barvu dřeva vůči betonu.

Šachové pole – chcete-li plot vylepšit a vtisknout mu zajímavý ráz – rozhodně nevšední, prostřídejte mezi sebou dvě kontrastní barvy tak, jak je to například u šachovnicových polí. Takové oplocení v krajině jen málokdo přehlédne.